ART / Etchings etc / Etching 13351011

nr 1335 1011

Inga Säterborg

(1927-2016), Sverige

Inga Säterborg (1927-2016), Sweden. "Änglavakt". Signed, dated -78. Subject: 17, 5x12 cm, unframed,

ETCHING, "Änglavakt". Signerad, daterad -78. Motivet: 17,5x12 cm, oramat löst blad

Inga Säterborg, Swedish textile artist born 1927, dead 2016.

Yes

300

SEK 100

Monday June 29 2020
at 18:03:39

16/6 00:30:17 1      Vinnande bud

  • Thema-auction
  • Jun 29

Kvinnliga konstnärer

Read more about Kvinnliga konstnärer

  • Artist/Designer

Inga Säterborg

Read more about Inga Säterborg